Сьогодні, 17 травня, в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій

Дата: 17.05.2020 10:12

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Чимало з них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терору і репресій зазнали українські науковці, політики, військові, священики, представники культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого став сталінський режим 1930-х років. Приміром, в Україні в 1937-1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в'язниць та таборів.

Цього дня згадуємо тисячі українських громадян, які не вписувалися в канони насаджуваної ідеології.

Сьогодні вкрай важливо, щоб історія минулих років не повторилася знову.