Оплата адміністративних послуг на 2023 рік

Згідно з ч. 3 та ч. 6 статті 11 Закону України «Про адміністративні послуги» розмір плати за надання адміністративної послуги (адміністративного збору) і порядок її справляння визначаються законом з урахуванням її соціального та економічного значення.

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ЗБІР ЗА ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ, ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ ТА ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

Відповідно до статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії та округлюється до найближчих десяти гривень. Прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня 2023 року, становить 2684 гривні на місяць.

• За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань та благодійних організацій), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою (24 години) – 810 грн.

• За державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи підприємця – 270 грн.

Розмір плати за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у скорочені строки передбачено Постановою КМУ від 25.12.2015 № 1133. Така плата сплачується заявником додатково до адміністративного збору.

Крім того,  розмір адміністративного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичних осіб може збільшуватися на добуток 0,01 прожиткового мінімуму для працездатних осіб за надання виписок, якщо це закріплено у випадках встановлених законодавством (щодо ТОВ/ТДВ).

• За надання відомостей з ЄДР:

- за надання витягу в паперовій формі – 130 грн;

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ЗБІР ЗА ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО ТА ЇХ ОБМЕЖЕНЬ

Відповідно до статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії та округлюється до найближчих десяти гривень.

• За державну реєстрацію права власності (у тому числі довірчої власності як способу забезпечення виконання зобов’язань):

- 5 робочих днів – 270 грн;

- 2 робочих дні – 2680 грн

- 1 робочий день – 5370 грн

- 2 години – 13420 грн.

• За державну реєстрацію інших речових прав, похідних від права власності:

- 5 робочих днів – 130 грн;

- 2 робочих дні – 1340 грн;

- 1 робочий день – 2680 грн;

- 2 години – 6710 грн.

• За державну реєстрацію обтяжень речових прав – 130 грн.

• За виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника – 110 грн.

• За отримання інформації з Державного реєстру прав в паперовій формі (за кожні 25 сторінок – у разі надання інформації по суб’єкту речового права, обтяження) – 70 грн.

РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ, ДЕКЛАРУВАННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ТА ЗНЯТТЯ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Відповідно до Постанови КМУ "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру" від 02.03.2016 № 207 та відповідно до статті 6 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому надається відповідна адміністративна послуга:

• за декларування/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи протягом встановленого Законом строку– 40,30 грн;

• за декларування місця проживання/реєстрацію місця проживання у разі звернення особи з порушенням встановленого Законом строку – 67,10 грн;

• за зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання/зміну місця проживання - 40,30 грн.

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ЗБІР ЗА НАДАННЯ ВІДОМОСТЕЙ З ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ

Відповідно до частини другої статті 41 Закону України «Про Державний земельний кадастр» за надання відомостей з Державного земельного кадастру справляється адміністративний збір у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому надається відповідна адміністративна послуга та становить:

а) за витяг з Державного земельного кадастру про: земельну ділянку - 134,20 грн.;

За надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, що містить відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, додатково сплачується адміністративний збір за надання інформації з цього реєстру:

70 грн. - отримання в паперовій формі;

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ (ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ)

Відповідно ст. 20 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" та відповідно до п. 5 ст. 3 Декрету КМУ від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" справляється державне мито у розмірі 0,05 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,85 грн.).

Звертаємо увагу, що в залежності від установи, яка проводить платежі, може справлятись додатково комісійний збір.