Пошук

Основні показники діяльності сільської ради за 2020 рік

Шановні мешканці Визирської сільської територіальної громади!

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування  Україні»  сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед громадою її жителями.

Звіт – це гарна можливість підбити підсумки зробленого за минулий рік, чудова нагода поділитися пріоритетними планами на майбутнє.

Фото без опису

2020 рік видався досить насиченим на події, випробування і, на мою думку, нам вдалося їх подолати.

 Визирська сільська територіальна громада створена в червні 2019 року шляхом добровільного об’єднання територіальних громад сіл трьох сільських рад: Визирської, Першотравневої, Любопільської.

Депутатський склад ради VIII скликання  – 22 депутати.

Фото без опису

В листопаді 2020 року після чергових виборів до місцевих рад до складу Визирської сільської територіальної громади приєдналися Дмитрівська, Кордонська та Калинівська територіальні громади.

Станом на 01 січня 2021 року в 19 населених пунктах сільської ради проживає біля 9620 осіб.

Територія сільської ради за виключенням сіл Визирка та Воронівка поділена на старостинські округи:

  • Дмитрівський (села Дмитрівка та Бутівка);
  • Калинівський (села Калинівка Широке та Тилігульське);
  • Кордонський (Кордон, Мар'янівка та Пшонянове);
  • Любопільський  (Любопіль, Ранжеве);
  • Першотравневий (Першотравневе,  Нова Вільшанка, Зоря Труда, Кінне,  Міщанка, Порт, Степанівка).

На території громади свої повноваження в межах відповідних старостинських округів  здійснюють 5 старост та відповідальні працівники структурних підрозділів сільської ради.

Наша громада,  як орган  місцевого  самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві і державні інтереси.

Сільська рада є публічною та відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради в засобах масової інформації, на офіційному сайті ради, а також на дошках оголошень.

Сесійна діяльність

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій.

Скликання сесій сільської ради проводиться згідно розпоряджень сільського голови ради при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Визирської сільської ради.

Депутати сільської ради мають можливість знайомитися з проектами рішень, що вносяться на розгляд сесії, завчасно  отримуючи їх на власні електронні поштові скриньки або завантаживши з офіційного веб-сайту сільської ради.  

Фото без опису

Проекти рішень, довідкові матеріали на пленарні засідання готувались депутатами, працівниками апарату, структурних підрозділів та виконавчих органів ради.  Всі матеріали обов’язково розглядались на спільних засіданнях постійних комісій сільської  ради.

В ході обговорення напрацьовувалась єдина думка по кожному питанню, а за необхідності – вносились зміни та корективи.

Протягом 2020 року відбулося 12 пленарних засідань сесій сільської ради, із них 10 – VII скликання, 2 – поточного VIII скликання, під час яких було розглянуто 466 питань порядку денного та прийнято відповідні рішення.

Фото без опису

Протягом 2020 року прийнято 19 місцевих цільових програм та внесено зміни і доповнення  до 12 програм, які були затверджені в 2019 році.  Станом на 01.01.2021 року на території ради реалізовуються 32 цільові програми, зокрема:

  • Комплексна програма розвитку освіти Визирської сільської ради на 2020-2024 роки;
  • Програма  оздоровлення та відпочинку дітей Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області на 2020 – 2022 роки
  • Програма «Чисті села»  Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області  на 2020-2023 рр.;
  • Програма охорони природного навколишнього середовища Визирської сільської ради на 2020-2022 роки
  • Сільська цільова Програма цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області на 2020-2023 роки;
  • Місцева цільова Програми розвитку та фінансової підтримки комунального підприємства «Визирське джерело» Визирської сільської ради на 2020-2022 роки;
  • Програма забезпечення розробки (коригування, оновлення) містобудівної документації та топографічної основи Визирської сільської ради на 2020-2022 роки;
  • Цільова програма «Безпечна Визирська громада» на 2021-2022рр. Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області
  • Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на території Визирської сільської об’єднаної територіальної громади  на 2020-2023 роки;
  • Соціальна  цільова програма "Милосердя в дії" на 2021 рік;
  • Цільова програма "Здоров'я" Визирської  сільської ради Лиманського району Одеської області на 2021 рік;
  • Програма розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства "Визирський центр первинної медико-санітарної допомоги". Фото без опису

    Важливою складовою роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях, які проводять перед початком сесії.  Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії.

    У Визирській сільській раді VII скликання були сформовані та діяли 6 постійних депутатських комісій, в поточному скликанні функціонує 5 постійних комісій:

  • Постійна комісія з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту та регуляторної політики (голова Дідоводюк С.В.);
  • Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (голова Сологуб О.Р.);
  • Постійна комісія з питань земельних відносин, природокористування, плану-вання території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою (голова Котвицький В.Б.);
  • Постійна комісія з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту (голова Шаповал А.Є.);
  • Постійна комісія з гуманітарних та соціальних питань (голова Казак Т.В.);
  • Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з структурними підрозділами та відповідальними посадовими особами сільської ради.

В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати сільської ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

Діяльність в сфері регуляторної політики

Всього на 2020 рік до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Визирської сільської  ради Лиманського району Одеської області було включено 7 проєктів рішень Визирської сільської ради.


Фото без опису

З проходженням регуляторної процедури у 2020 році було прийнято 4 регуляторних акта:

  • рішення Визирської сільської ради № 538/ХVІІІ-VІІ від 25.06.2020 року «Про встановлення на території Визирської сільської об’єднаної територіальної громади ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців на 2021 рік»;
  • рішення Визирської сільської ради №539/ХVІІІ-VІІ від 25.06.2020 року «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Визирської  сільської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік та затвердження Положення про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»;
  • рішення Визирської сільської ради №540/ХVІІІ-VІІ від 25.06.2020 року «Про затвердження Положення про податок на майно в  частині  транспортного податку на території Визирської сільської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік»;
  • рішення Визирської сільської ради №542/ХVІІІ-VІІ від 25.06.2020 року «Про встановлення податку на майно, в частині плати за землю на території Визирської сільської ради (об’єднаної територіальної громади) на 2021 рік».

Діяльність виконавчого комітету ради

У відповідності до статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Визирською сільською радою  утворено виконавчий комітет та затверджено його персональний склад в кількості 17 осіб.

Протягом 2020 року проведено 16 засідань виконавчого комітету  та прийнято 206 рішень.

3 проєкти рішень, включені до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Визирської  сільської  ради Лиманського району Одеської області на 2020 рік, на розгляд Визирської сільської ради не виносилися. 

Проєкти регуляторних актів та аналіз їх регуляторного впливу оприлюднювались на офіційній сторінці Визирської сільської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Регуляторна політика», підрозділ «Оприлюднення проектів регуляторних актів».

Прийнятті регуляторні акти були опубліковані в місцевому засобі масової інформації – газеті «Слава Хлібороба», випуск 26 та на офіційній сторінці Визирської сільської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Регуляторна політика», підрозділ «Реєстр діючих регуляторних актів», а також в розділі «Місцеві податки та збори».

Також, протягом 2020 року розробниками регуляторних актів було здійснено 15 відстежень результативності прийнятих регуляторних актів, а саме:

- 4 базових відстежень результативності регуляторних актів;

- 6 повторних відстежень результативності  регуляторних актів;

- 5 періодичних відстежень результативності регуляторних актів.

Всі звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднюється шляхом розміщення на офіційній сторінці Визирської сільської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Регуляторна політика», підрозділ «Відстеження результативності».

У грудні 2020 року Визирською сільською радою було прийнято рішення №25/ІІ-VІІІ від 10.12.2020 року «Про затвердження плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів  Визирської  сільської  ради на 2021 рік».

Вся необхідна інформація відносно здійснення Визирською сільською радою регуляторної діяльності міститься на офіційній сторінці Визирської сільської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Регуляторна політика».

Також, протягом 2020 року були сформовані 2 переліки наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, відносно регуляторної діяльності, а саме:

1) Перелік регуляторних актів із зазначенням дати набрання чинності, строку проведення базового, повторного та періодичного відстеження їх результативності та інформації про місце оприлюднення;

2) План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів із зазначенням видів і назв проєктів, цілей їх прийняття, строків підготовки проєктів, найменування органів і підрозділів, відповідальних за розроблення проєктів регуляторних актів, дату їх внесення на розгляд регуляторного органу та посилання на місце оприлюднення, доступ до яких міститься на офіційній сторінці Визирської сільської територіальної громади в мережі Інтернет в розділі «Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» та на сторінці Визирської сільської ради на Порталі відкритих даних data.gov.ua за посиланням https://data.gov.ua/organization/vyzyrska-silska-rada-lymanskoho-raionu-odeskoi-oblasti.

Діяльність виконавчого комітету ради

У відповідності до статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Визирською сільською радою  утворено виконавчий комітет та затверджено його персональний склад в кількості 17 осіб.

Протягом 2020 року проведено 16 засідань виконавчого комітету  та прийнято 206 рішень.

Фото без опису

Як свідчить діаграма, більшість питань, які розглядалися виконавчим   комітетом ради протягом року – питання  матеріального забезпечення мешканців громади (виділення матеріальної допомоги згідно заяв громадян або до пам’ятних дат, оформлення опіки тощо), питання присвоєння адрес земельним ділянкам та об’єктам нерухомого майна та питання щодо функціонування структурних підрозділів ради, її установ.

Визирська сільська рада, організовуючи роботу з розгляду звернень громадян, керується в своїй діяльності Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян»,  Указом Президента України від 07 лютого 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.

Протягом 2020 року до сільської ради та виконавчого комітету надійшло 831 звернення громадян, з них:  647 звернень надійшло поштою, 184 – під час особистого прийому. Загальна кількість звернень громадян, за звітний період, збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року на 437 звернень (12 міс. 2019 року – 394).

За звітний період повторні звернення не надходили. Було прийнято 28 колектив-них звернень, або 3,4% від загальної кількості звернень громадян (12 міс. 2019 року – 7).

З урахуванням колективних звернень впродовж 12 місяців 2020 року до сільської ради та виконавчого комітету звернулося 1234 громадянина (12 міс. 2019 року – 403), що на 831 заявника більше.

Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань аграрної політики і земельних відносин - 362 звернення, або 43,6% від загальної кількості порушених питань (12 міс. 2019 року – 147, або 37,3%).

З питань соціального захисту населення отримано 284 звернення, або 34,2% від загальної кількості порушених питань (12 міс. 2019 року – 87, або 22,1%).

З питань комунального господарства отримано 45 звернень, або 5,4% від загальної кількості порушених питань (12 міс. 2019 року – 26, або 6,6%).

З питань житлової політики отримано 24 звернення, або 2,9% від загальної кількості порушених питань (12 міс. 2019 року – 24, або 6,1%).

Отримано 7 звернень з питань транспорту і зв’язку, 8 звернень з питань праці і заробітної плати, 3 звернення з питань охорони здоров’я, 6 звернень з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, 1 звернення з питань сім’ї, дітей, молоді, гендерної рівності, фізичної культури і спорту, 5 звернень з питань культури, 5 звернень з питань освіти та 2 звернення з питань діяльності органів місцевого самоврядування, або 4,5% від загальної кількості порушених питань (12 міс. 2019 року – 31, або 7,9%).

За категоріями заявників найбільше звернень надійшло від:

  •  дітей війни – 81 (12 міс. 2019 року – 41);
  •  інвалідів – 57 (12 міс. 2019 року – 23);
  •  учасників війни та учасників бойових дій – 32 (12 міс. 2019 року – 17);
  •  осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи та учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 13 (12 міс. 2019 року – 13);
  • багатодітних сімей та одиноких матерів – 21 (12 міс. 2019 року – 15).

За соціальним станом заявників найбільше звернень надійшло від пенсіонерів – 223 (12 міс. 2019 року – 107), від робітників – 9 (12 міс. 2019 року – 10), від працівників бюджетної сфери – 20 (12 міс. 2019 року – 22), від державних службовців – 1 (12 міс. 2019 року – 5), від підприємців – 32 (12 міс. 2019 року – 25), та від безробітних – 10 (12 міс. 2019 року – 6), або 35,5% від загальної кількості звернень.

За результатами розгляду 670 питань (80,6%) вирішено позитивно, на 146 питань (17,6%) дано роз’яснення, 5 звернень не підлягають розгляду, 1 звернення перенаправлено за належністю.

Контроль за своєчасним розглядом та вирішенням звернень здійснюється у відповідності до вимог Закону України “Про звернення громадян ”.

Загальна кількість вихідної кореспонденції склала більше  2200 документів.

За звітний період до Визирської сільської ради надійшло 38 депутатських звернень від депутатів сільської ради, які здебільшого стосувалися проведення робіт з поліпшення водопостачання та  електропостачання населених пунктів, асфальтування, обрізки дерев, вивезення побутових відходів, встановлення додаткових сміттєвих баків, засобів примусового обмеження швидкості, фінансування робіт з благоустрою тощо. 

Протягом 2020 року до сільської ради надійшло 36 запитів  на отримання публічної  інформації, з них 21 – від  фізичних осіб, 13 – від юридичних осіб, 2 – від об'єднань громадян без статусу юридичної особи. 

Фото без опису

Всі запити були вчасно опрацьовані, відповіді надані запитувачам у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

   За охоплений звітом період сільським головою  було підписано та видано 543 розпорядження по особовому складу, 283 розпорядження по основній діяльності  та 183 розпорядження з кадрових питань.

        Секретарем сільської ради зареєстровано 43 довіреності (прирівняних до нотаріальних), посвідчено 74 нотаріальних документа.

Важливим напрямком  роботи сільської ради є також правове забезпечення діяльності ради, організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативно-правових документів в діяльності сільської ради; забезпечення правильного застосування законодавства, розробка проектів нормативно-правових актів ради, розпоряджень сільського голови, їх експертиза на відповідність чинному законодавству; узагальнення практики застосування законодавства з питань, що належать до компетенції сільської ради.

Протягом 2020 року  працівники юридичного відділу сільської  ради взяли участь у 40 судових справах,  із них:

  • в якості позивача – 1справа (прийнято рішення на користь сільської ради щодо стягнення надмірно сплачених коштів);
  • як відповідач – 15 справ (більшість із них тривають);
  • в якості третьої особи – 5 справ (4 тривають);
  • в ролі заінтересованої особи – 6 справ (5 були розглянуті протягом звітного року).

Також, варто зазначити, що у зв’язку з приєднанням Першотравневої сільської ради та Любопільської сільської ради, Визирська сільська рада стала правонаступником у судових справах, де учасником були вказані сільські ради. Так, зокрема, Визирська сільська рада стала позивачем за позовами Першотравневої сільської ради до мешканців  села Першотравневого у справах про встановлення сервітуту на право прокладення водогону (всього 13 справ, з них у 11 справах прийнято рішення, якими задоволені відповідні позови).         

Проводиться консультативно-роз'яснювальна робота щодо вивчення нового законодавства та внесення змін до діючих Законів. При підготовці проектів рішень та розпоряджень сільського голови, їх розгляді та візуванні відповідальними посадовими особами, проводиться постійний контроль щодо виявлення і усунення чинників, які могли б мати ризики вчинення корупційних правопорушень.

Протягом січня-березня 2020 року працівниками апарату надавалася методична та практична допомога суб’єктам декларування  щодо заповнення електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Депутатський корпус та працівники сільської ради працюють  відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та інших антикорупційних нормативно-правових актів, з метою запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у сільській раді, її апараті та виконавчих органах.

Для попередження реального чи потенційного конфлікту інтересів, що виникає під час розгляду на сесіях ради окремих питань,  депутатом подається заява про відмову брати участь у голосуванні з даного питання.

Бюджетний процес

Невід'ємною  умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу.

Питання формування бюджету, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на всіх без винятку пленарних засіданнях сесії сільської ради.

Фото без опису

Бюджет Визирської територіальної громади  затверджено відповідним рішенням сільської ради від 18.12.2019 року № 331/X-VII.

 Згідно даного рішення, із внесеними змінами та доповненнями,  затверджено загальний обсяг доходів  бюджету на 2020 рік в сумі  247 801,6 тис. грн., в тому числі:

  1. загальний фонд 244 344,6 тис.  грн.;
  2. спеціальний фонд 3 457,0 тис. грн.       

За  2020 рік в дохід бюджету Визирської  територіальної громади надійшло коштів в сумі 265 711,9 тис. грн. при уточненому плані 216 467,0 тис. грн., що складає 122,7 %, (без урахування міжбюджетних трансфертів). З врахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло коштів в сумі 296 849,9 тис. грн., при уточненому плані 247 801,6 тис. грн., що складає 119,8 %.

Фото без опису

Економічний потенціал громади складається з підприємств, які розташовані на території громади та налічують близько 344  підприємств, установ, організацій, фермерських господарств та суб’єктів підприємницької діяльності . Найбільшими з яких являються: ТОВ з ІІ «Трансінвестсервіс», ТОВ «ТІС-Міндобрива», ТОВ «ТІС-Руда», ТОВ «ТІС-Зерно», ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал», ТОВ «Олсідз Блек Сі», ТОВ «Рисоіл-ЮГ» ТОВ «ТІС-Вугілля», ТОВ «МВ Карго», ТОВ «Транспортні технології ТІС», СТОВ «Чорномоська птахофабрика», ТОВ «ТІС -15 ПРИЧАЛ», ТОВ «ТІС -14 ПРИЧАЛ», ТОВ «ТІС -ГІДРОТЕХНІКА» та інші підприємства порто промислової галузі.

Перелік основних бюджетоутворюючих підприємств

Найменування підприємства

Надходження до бюджету, тис. грн.

Питома вага, %

ТОВ "ТІС"

70 401,1

27,3%

ТОВ "ТІС-Контейнерний Термінал"

31 377,1

12,1%

ТОВ "ТІС-ВУГІЛЛЯ"

23 327,7

9,0%

ТОВ "М.В.Карго"

15 006,3

5,8%

ТОВ "ТІС-Зерно"

12 414,4

4,8%

ТОВ "ТІС-Миндобрива"

9 425,7

3,6%

ТОВ "ТІС-Руда"

9 387,5

3,6%

ТОВ "УПА"

7 410,4

2,9%

ТОВ "Олсідз Блек Сі" Олійний -екстракційний завод"

5 541,7

2,2%

Інші

74 051,3

28,7%

Разом

258 343,2

 

Всього фактичні надходження склали 258 343,2 тис. грн., виконання плану 119,7 % (+42 554,0 тис. грн.).

Фото без опису

Видаткова частина сільського бюджету на 2020 рік затверджена за функціо-нальною структурою та бюджетними призначеннями за головним розпорядником коштів з внесеними змінами у сумі 263 937,7 тис. грн. в тому числі:

  • обсяг видатків загального фонду бюджету -   187 075,9 тис. грн.
  • обсяг видатків спеціального фонду бюджету  - 76 861,8 тис. грн.

Фото без опису

Більш детально про використання бюджетних коштів протягом 2020 року проінформуємо далі по звіту, при розгляді відповідних  галузей та  розпорядників коштів місцевого бюджету.

Завершуючи розмову про бюджет та бюджетний процес, хочу відзначити, що,  відповідно до аналізу фінансових показників виконання територіальними громадами бюджету 2020 року, підготовленого  експертами Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International, Визирська громада впевнено лідирує серед громад Одещини за  показниками доходів і видатків загального фонду на 1 мешканця (відповідно 34,3 та 21,5 тис. грн.), посідає друге місце в регіоні за капітальними видатками на 1 мешканця – 7,8 тис. грн., та має найменший показник співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду – 6,9%,

Надання адміністративних послуг

21 травня 2020 року рішенням Визирської сільської ради №482/ХVІІ-VІІ були утворені Центр надання адміністративних послуг Визирської сільської ради, відділ з питань забезпечення діяльності ЦНАП виконавчого комітету Визирської сільської ради, на який покладено функції з організації діяльності та матеріально-технічного забезпечення Центру надання адміністративних послуг Визирської сільської ради із територіальним підрозділом в с. Першотравневе.

Фото без опису

Для ефективної діяльності ЦНАП створено 6 робочих місць: 4 – у головному офісі у селі Визирка  і 2 у селі Першотравневе. Для порівняння, слід відмітити, що до створення ЦНАП в сільській раді працював 1 державний реєстратор та 3 інспектори з реєстраційного обліку.

З метою забезпечення належних умов функціонування Центру, зокрема на проведення ремонтних робіт в приміщеннях, які використовуються працівниками ЦНАП в адмінбудівлях в с.Визирка та с.Першотравневе  було використано 800,0 тис. грн. із сільського бюджету.

 За 2020 рік спеціалістами ЦНАП надано наступні послуги:

  • 1672 державних реєстрацій прав на нерухоме майно та реєстрацій юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • 371 реєстрацій місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання осіб;
  • 790 видано довідок та виписок;
  •  325 консультацій.

З вересня у територіальному підрозділі у с.Першотравневе здійснюється прийом громадян із питань державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Фізичні та юридичні особи, які отримали адміністративні послуги, сплатили до сільського бюджету кошти у сумі 198 тис. грн.

Підписано угоду про співпрацю із управлінням соціального захисту населення Лиманської районної державної адміністрації про співпрацю. З грудня дані послуги надаються в приміщеннях ЦНАП за допомогою програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада».

Соціальний захист населення громади

Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь непрацездатних і хворих людей, пенсіонерів, безробітних, багатодітних, малозабезпечених. За останні роки, нажаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян похилого віку, інвалідів, внутрішньо переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення полягає у наданні послуг з соціальної підтримки населення (державні допомоги, компенсації, пільги, субсидії, тощо).  Ці та інші заходи по забезпеченню прав та соціальних гарантій на території Визирської сільської ради здійснює відділ соціального захисту населення.

Фото без опису

Так, протягом 2020 року працівниками відділу соціального захисту населення прийнято 584 заяви на призначення всіх видів державних допомог, пільг та субсидій, а саме:

  • з метою призначення  субсидії – 181 заява;
  • на отримання допомоги на дітей одиноким матерям – 130 заяв;
  • на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 53 заяви;
  • на отримання допомоги при народженні дитини – 45 осіб; 
  • на отримання адресної допомоги на проживання внутрішньо-переміщеним особам з Донецької та Луганської областей - 43 заяви;
  • на отримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами незастрахованим особам (непрацюючим, студентам, зареєстрованим у центрі зайнятості, підприємцям)- 25 заяв;
  • на отримання тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату - 18 заяв;
  • на отримання пільг – 15 заяв;
  • прийнято документів з метою отримання посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дітей з багатодітної сім’ї – 14 заяв;
  • на отримання допомоги на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – 9 заяв;
  • на отримання компенсації як фізичній особі, яка надає соціальні послуги – 5 заяв;
  • на отримання монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюкаˮ - 4 заяви;
  • на отримання державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю – 3 заяви;
  • на отримання  державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю – 3 заяви;
  • з метою отримання надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю – 3 заяви;
  • на отримання тимчасової  допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів (замість аліментів) – 1;
  • на отримання допомоги дитині померлого годувальника  - 1 заява. 

Відповідно до сільської Програми «Милосердя в дії» на 2020 рік, протягом року 2028 жителям територіальної громади  надано матеріальної допомоги на загальну суму більше 2,5 млн. грн.  З них:

  • матеріальна допомога на лікування,  та в  зв’язку з скрутним матеріальним становищем - 183 особи (657 900 грн.);
  • щомісячна матеріальна допомога для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю - 36 осіб (336,8 тис. грн.);
  • щоквартальна матеріальна допомога мешканцям громади, яким виповнилося 90 і більше років - 11 осіб (55,0 тис. грн.);
  • матеріальна допомога при народженні дитини - 45 осіб (90,0 тис. грн.);
  • матеріальна допомога з нагоди ювілейних дат - 129 мешканців (140,7 тис. грн.);
  •  16 учасникам бойових дій в Афганістані та інших країнах світу ( до річниці виведення військ з Афганістану (15 лютого) надано матеріальної допомоги на загальну суму – 16 000 грн.;
  • 343 мешканцям громади До Дня визволення сіл від фашистських загарбників (4 квітня) надано матеріальної допомоги   на загальну суму  - 174 300 грн.;
  • 10 ліквідаторам аварії на ЧАЕС до Дня Чорнобильської трагедії  (26 квітня) надано матеріальної допомоги на загальну суму 25 000 грн.;
  • до Дня Перемоги (9 травня)  422 особам надано матеріальної допомоги на загальну суму 229 200 грн.; 
  • до Дня сім'ї  (15 травня)  79 багатодітним сім’ям, та дітям, які знаходяться під опікою  надано матеріальної допомоги  на загальну суму  224 000 гривень;
  • на відновлення житлового будинку та ремонт оселі 5 особам надано матеріальної  допомоги  на 47 115 гривень;
  • 352 особам пільгової категорії здійснено  передплату періодичних видань на загальну суму 49 000 грн.;
  • до міжнародного Дня людей з інвалідністю 274 особам надано матеріальної допомоги  на загальну суму - 196 400 грн.;
  • до Дня захисника України (14 жовтня) 59 учасникам бойових дій в АТО надано матеріальної допомоги на загальну суму 118 000 гривень;
  • до Дня визволення України (28 жовтня) 415 мешканцям громади надано матеріальної допомоги на загальну суму 216 150 гривень.

Слід відзначити, що під час карантину, за підтримки  БФ «Фонд Алексея Ставніцера», працівниками відділу соціального захисту населення регулярно надавалися продуктові набори одиноким, одиноко проживаючим, особам з інвалідністю, сім’ям які опинилися в важких життєвих обставинах. В загальній кількості працівниками відділу було роздано 618 продуктових наборів, в тому числі 156 продуктових наборів було надано мережею продуктових магазинів АТБ.

Фото без опису

Фото без опису

Окрім того, щомісячно БФ «Фонд Алексея Ставніцера» надає 11  продуктових наборів мешканцям громади, які опинилися в скрутному становищі або в складних життєвих обставинах, які працівники відділу особисто доставляють вищевказаній категорії громадян.

Робота закладів охорони здоров'я

В 2020 році на території Визирської територіальної громади медичну допомогу  надавали 2 амбулаторії:  с. Визирка, с.Першотравневе, а також 2 ФАПи с. Нова Віль-шанка, с. Любопіль із загальною  штатною чисельністю 28 працівників, в тому числі 4 лікарі, 8 медичних сестер та 2 фельдшери.  

Фото без опису

Виплата заробітної плати з нарахуванням працівникам закладів охорони здоров'я здійснювалася за рахунок коштів  Національної Служби Здоров’я України в сумі більше 2,5 мл. грн.

Рішенням Визирської сільської ради від 18.12.2019року №310/Х-VII було затверджено цільову програму «Здоров'я» на 2020 рік, та передбачено кошти на підтримку амбулаторій та ФАПів Визирської ТГ та пільгових верст населення.

Протягом 2020 року за рахунок місцевого бюджету профінансовано:

  • стимулюючі виплати медичному персоналу в період пандемії COVID-19 – 240 тис. грн.;
  • придбання  матеріалів (пульсоксиметри, захисний одяг для медперсоналу, рукавички, тест системи  на COVID-19 та інше) – 125 тис. грн.;
  • придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів – 665 тис. грн.;
  • оплата комунальних послуг – 254 тис. грн.;
  • придбання вугілля – 26 тис. грн.;
  • повірка апаратури та ремонт (обслуговування) медтехніки – 85,5 тис. грн.;
  • відшкодування коштів на безоплатні медичні препарати пільговим верстам населення – 400 тис. грн.

Фото без опису

  • У 2020 році профінансовано видатки на будівництво медичних установ та закладів, а саме на розроблення проектно кошторисної документації та будівництво господарських будівель, зовнішніх інженерних мереж та споруд з благоустроєм прилеглої до амбулаторії території в с. Визирка.

В 2020 році було виділено субвенцію до районного бюджету Лиманського району в сумі 200,0 тис. грн. для  реалізації заходів районної  цільової Програми протидії захворюванню на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV (COVID-19) в Лиманському районі на 2020 – 2021 роки, зокрема для придбання обладнання та медичних матеріалів КУ «Лиманська ЦРЛ».

Після приєднання до Визирської сільської ради трьох сільських рад, до переліку закладів охорони здоров'я громади додалися Дмитрівський, Калинівський та Кордон-ський ФАПи, які в звітному 2020 році фінансувалися  з КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лиманської районної ради за кошти НСЗУ та районного бюджету.

Фото без опису

Рішенням Визирської сільської ради від 13.10.2020 року №660/ХХІ-І  було створено власне комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області. За результатами конкурсного відбору даний заклад  з лютого  поточного року очолила досвідчений фахівець Концева Еліна Миколаївна.

Сьогодні Центр вирішує 3 першочергові задачі:

Діяльність закладів культури в громаді

В 2020 році на території громади функціонувало 10 закладів культури: 3 будинки культури, 2 сільських клуби та 5 бібліотек.

Відповідно до Програми проведення культурно-масових заходів на території Визирської сільської ради, в 2020 році, згідно планувалося провести понад 20 різнома-нітних культурно-мистецьких заходів. Але, через запровадження карантину пов’язаного з недопущенням поширення коронавірусної інфекції COVID-19, ряд святкових заходів, звичних для місцевих мешканців, довелося відмінити.

Так, відповідно до програми, було проведено 13 культурно-масових заходів, зокрема:

  • до Дня всіх закоханих,
  • до Міжнародного жіночого дня,
  • до Дня пам’яті та примирення,
  • до Дня Захисника України та Дня українського козацтва,
  • до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників,
  • до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій,
  • до Дня Гідності та Свободи.

Фото без опису

У режимі онлайн було проведено заходи до Дня пам’яті та примирення, до Дня Конституції України, до Дня Незалежності України та Дня Державного прапора, Нового року та інші.

Фото без опису

Згідно кошторису програми, на проведення культурно-масових заходів на території Визирської сільської ради за 2020 рік було витрачено 19,9 тис. грн. 

На придбання сценічних костюмів та сценічного взуття для колективів будинків культури на території Визирської сільської ради було витрачено 100,0 тис грн.

Фото без опису

На придбання музичних інструментів, інвентарю, світлового обладнання  було витрачено 357,0 тис грн. 

На придбання канцелярських та господарських товарів витрачено  23,4 тис грн.

20,4 тис грн було спрямовано на придбання бібліотечних фондів у бібліотеки Визирської сільської ради, зокрема у Визирську, Першотравневу, Любопільську та Зоретрудівську бібліотеки.

На оплату праці працівникам закладів культури та бібліотек на території Визирської сільської ради у 2020 році було витрачено біля 6,9 млн. грн.

Фото без опису

Рішенням  Визирської сільської ради від 21.05.2020 року №491/ХУІІ-УІІ, утворено Мистецьку школу, як окрему юридичну особу, яка розпочала своє функціонування з липня 2020 року.

Вихованці Мистецької школи -  50 дітей, навчаються  за такими напрямками:

  • Духові інструменти – 34 дитини;
  • Народні інструменти – 11 дітей;
  • Фортепіано – 5 дітей.

Мистецька школа має філію в с. Першотравневе.

За період з 01.08.2020 року по 10.12.2020 року викладачі  Мистецької школи займались з дітьми постійно з дотриманням карантинних умов. Діти, які навчаються у Мистецькій школі, грають у зразковому духовому оркестрі «Визирські сурми» та у народному ансамблі трубачів «Фантазія». За цей період були зроблені записи виступів. Дистанційно взяли участь у багатожанровому фестивалі у Трускавці та здобули «Гран-прі».

В жовтні 2020 року викладачі Мистецької школи Визирської сільської ради дистанційно взяли участь у «Педагогічних читаннях».

Вихованці Мистецької школи постійно беруть активну участь у житті Визирської громади.

Функціонування закладів освіти на території сільської ради

На території Визирської сільської ради за звітний період функціонувало три заклади загальної середньої освіти, в яких навчається 891 учень. В опорному закладі освіти «Першотравневий ліцей» - 610 учнів, у Визирському ліцеї – 215 учнів та у Любопільській гімназії – 66 учнів; послуги з дошкільної освіти надавали 3 заклади: заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Пролісок», Першотравневий заклад дошкільної освіти (ясла-садок комбінованого типу) «Сонечко» та Любопільська гімназія з дошкільним підрозділом, у яких працювало 13  груп та виховувалося 177 дітей.                                                                           

Для забезпечення потреби дітей громади у творчій самореалізації, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку, створення умов для соціального захисту та організації змістовного дозвілля у позаурочний час у листопаді 2020 року в громаді було створено Комунальний заклад позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Визирської сільської ради Лиманського району Одеської області. На кінець 2020 року в закладі  функціонувало 7  гуртків та 5 спортивних секцій.

Всього гуртки складали 25 навчальних груп, у яких здобували позашкільну освіту 337 дітей, що складало 38 % дітей від загальної кількості учнів шкіл громади.

Фото без опису

Протягом року адміністрації  закладів активно співпрацювали з батьками щодо залучення їх до освітнього процесу. В умовах карантину, відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України, було організовано дистанційну форму роботи з дітьми та батьками з використанням відео, інтернет-ресурсів, створено групи у Вайбері. Проведення занять можна було бачити на сторінках закладів  у соцмережах.

В закладах дошкільної освіти територіальної громади здійснюється забезпечення якісним, збалансованим харчуванням, дотримання натуральних норм, виконання санітарно-гігієнічних умов та зберігання продуктів. Середня вартість харчування однієї дитини на день в середньому  становить 38,3 грн. для дітей старшого віку та  23,83 грн. - для дітей ясельного віку.  Показник виконання норм харчування в середньому по громаді 84%, а батьківська плата становить 40%.

Аналізуючи діяльність закладів загальної середньої освіти, слід відмітити, що в 2020 році спостерігалося  збільшення учнівського контингенту. Так, кількість школярів закладів загальної середньої освіти в 2019/2020 навчальному році становила 846 та зросла на 45 осіб у 2020/2021 навчальному році.

101 учень старшої школи охоплений профільним навчанням.  Домінуючими в громаді є профілі: українська філологія  – 22 учні (Визирський ліцей), біотехнологічний - 41 учень (Першотравневий ліцей), математичний – 18 учнів (Першотравневий ліцей) та технологічний – 20 учнів (Першотравневий ліцей).

Фото без опису

На території громади діє Комплексна програма розвитку освіти Визирської сільської ради на 2020-2024 роки, якою передбачено підтримку обдарованої молоді  територіальної громади. Затверджений Порядок про надання та виплату премій обдарованої і талановитої молоді Визирської сільської ради. У 2020 році премію за досягнуті успіхи, відповідно до Програми, призначено 80 учням закладів загальної середньої освіти.

У 2020 році інклюзивне навчання  було організовано у  двох закладах загальної середньої освіти (Першотравневий та Визирський ліцей) у 4-х класах для 4-х осіб з особливими освітніми потребами за різними нозологіями. У школах працює три асистенти вчителя, які пройшли курси підвищення кваліфікації.

Для Першотравневого ліцею, за рахунок освітньої субвенції, закуплено комплект засобів та обладнання для оснащення інклюзивно-ресурсної кімнати на суму 42 999 грн.

Пріоритетним завданням є забезпечення організованого підвезення учасників освітнього процесу до закладів освіти. З вересня 2020 року  організовано підвозилося  110 учнів, що становить   100%,   Підвіз здійснювався трьома шкільними автобусами до 2-х закладів освіти (Першотравневий та Визирський ліцей) згідно закріплених за ними територій. Шкільні автобуси залучалися для перевезення здобувачів освіти на екскурсії, змагання, конкурси різного рівня.

Фото без опису

У 2020 році Департаментом освіти і науки Одеської облдержадміністрації при співфінансуванні  Визирської ТГ (10,6%) закуплено  шкільний автобус  на 28 місць для  опорного закладу освіти «Першотравневий ліцей»  вартістю 1 888 500 грн., з них: ОС -1 688 500,00 грн., МБ - 200 000,00 грн.

Фото без опису

У звітному періоді для транспортних засобів придбано автозапчастини на суму 46051,00 грн. та проведено послуги з ремонту і технічного обслуговування на суму 41580, 00 грн.

На харчування у 2020 році з місцевого бюджету  виділено  1694,6 тис. грн., з них:  1 051,1 тис. грн. на дошкільні заклади та 643, 5 тис. грн. на заклади загальної середньої освіти. Безоплатним гарячим харчуванням забезпечувалися 366 учнів 1-4 класів та учні пільгових категорій.  Вартість харчування на 1 дитину в ЗЗСО - 19 грн.40 коп.     

Для їдальні (харчоблоку) опорного закладу «Першотравнений ліцей» було виділено 213,4 тис. грн. освітньої субвенції та співфінансування місцевого бюджету - 46,00 тис. грн. та закуплено відповідне обладнання (плита, холодильник, марміт, овочерізка, сушарка тощо).

Фото без опису

На  виконання робіт по капітальному ремонту виділено більше 13,6 мільйонів гривень, а це – 15  об’єктів:

  • проведено відкриті торги на проведення капітального ремонту харчоблоку та системи опалення приміщень опорного закладу освіти «Першотравневий ліцей» на суму – 8 млн. 139 тис грн., - фінансування у 2020 році  склало більше 5,1 млн. грн.;
  • ремонт покрівлі опорного закладу освіти «Першотравневий ліцей»  – 978 099,6 грн.;
  • утеплення Любопільської гімназії – 1 163 121,05 грн.;
  • встановлення огорожа Любопільської гімназії – 489 365,00 грн.;
  • капітальний ремонт з утепленням фасаду Першотравневого ЗДО «Сонечко» - 1 млн. 475 тис грн.;
  • ремонт зовнішніх мереж та котельні Першотравневого ліцею – 1 млн.430 грн.;
  • поточний ремонт системи вентиляції Визирського ліцею -191 235,98 грн.;
  • поточний ремонт огорожі Визирського ліцею – 157 660,75 грн.;
  • ремонт покрівлі котельні Першотравневого ліцею – 275 тис грн.;
  • ремонт покрівлі спортивної залу Першотравневого ліцею – 298 тис грн.;
  • ремонт частини підлоги приміщення Першотравневого ліцею – 217 тис. грн.;
  • капітальний ремонт корпусу 2 Любопільської гімназії – 568 тис. грн.

Крім того, закуплено:

  • фарбу, лаки, мастики, шпаклівки та знаряддя на суму – 111тис 162 грн.;
  • офісні меблі – 22 тис 560 грн.;
  • канцелярське приладдя та класні журнали  – більше 63 тис. грн.;
  • санітарно-гігієнічні засоби – 127 тис  023 грн.;
  • обладнання для харчоблоків ЗДО (плита, бойлер, електром’ясорубка) 31,0  тис. грн.

            У 2020 році своєчасно, у повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати працівникам освіти громади. Стовідсотково здійснено виплати на оздоровлення педагогічним, бібліотечним і медичним працівникам.  Всього на заробітну плату використано -  40 млн. 896тис 043 грн., з них: субвенція з державного бюджету – 23 млн. 433тис. 400грн, дотація з обласного бюджету – 2 млн. грн., місцевий бюджет – 15 млн. 450 тис 643 грн.

У 2020 році середня заробітна плата склала:  вчителя  - 17тис 600 грн; вихователів -  13 тис 650 грн., технічний персонал – 7 тис 500 грн.

Всього на енергоносії (вода, електроенергія, природний газ) виділено 2млн 240тис 755 грн.

На фінансування реформи Нової української школи виділено кошти в сумі  925 тис 650 грн., з них на:

  • придбання дидактичних матеріалів  – 70900,00 грн.;
  • придбання сучасних меблів – 414750,00 грн., (місцевий бюджет 319 тис 790 грн.; державний 94 тис 960 грн.);
  • придбання комп’ютерного обладнання  – 115000,00, (місцевий 70 тис 068 грн., державний – 44 тис 932 грн.);
  • придбання телевізійного аудіовізуального обладнання (мультимедійне обладнання) – 325000,00 грн. (місцевий – 275 тис. грн.,  державний – 50 тис грн.);

На приведення закладів освіти громади у належний протипожежний стан виділено 461, тис. грн.;

  • послуги з цілодобового спостерігання і технічного обслуговування систем протипожежного захисту в ЗДО – 16тис 800 грн.;
  • придбано протипожежне рятувальне та захисне обладнання для закладів освіти в кількості –  53 шт.  на суму – 37 353,70  грн.;
  • встановлено систему автоматичної пожежної сигналізації системи оповіщення і управління евакуацією людей (Визирський ліцей) – 450,0 тис. грн.

Землеустрій

Загальна площа території Визирської сільської ради – 42 029,4865 га,  з них земель сільськогосподарського призначення – 34175,3053 га, ріллі – 2955,5436 га, пасовищ – 2522,282 га. Структура земельного фонду сільської ради свідчить, що більш як 3/4 території зайнято сільськогосподарськими землями.

На території сільської ради налічується 546 громадян, які  одноосібно обробляють 554 ділянки (паїв), загальною  площею 4366,132 га.

Кількість діючих договорів оренди складає 150, у тому числі на землі сільськогосподарського призначення, що складає 21 договір.

Із земель комунальної власності в оренду передано  922,1289 га, у тому числі земель сільськогосподарського  призначення – 535,5802 га.

На території ради функціонує 28 селянських фермерських господарств. В користуванні СФГ знаходиться 17 197,45 га ріллі.

До сільського бюджету в 2020 році по сплаті за змелю (оренда плата, земельний податок)   надійшло коштів в сумі 34 416,3 тис. грн., при плані 30 467,5 тис. грн.  понад план надійшло 3 948,8 тис. грн.

Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення займають понад 989,503 га, з них 233,889 га знаходиться у власності фізичних осіб.

На території Визирської сільської  ради розташовано 106 садівничих товариств.

Транспортні комунікації та інфраструктура зв’язку

Визирська сільська територіальна громада має розгалужену мережу автомобільних доріг. На території громади проходить залізнична колія Одеса-Берегова. Село Визирка має автотранспортний зв'язок з селищем Доброслав та обласним центром по існуючим дорогам з твердим покриттям.

З загальною мережею автомобільних доріг України населенні пункти громад зв’язані автодорогою державного значення (міжнародна)- ЧЕС- Одеса- Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог) (М-14). Об’єднують  громаду 2 автодороги обласного значення: Одеса- Южне (М-289) і Одеса-Вознесенськ (Р-55). Між населеними пунктами громади існують дороги місцевого значення: с. Першотравневе – Визирка – М28 (Ст 161307), Доброслав -Дмитрівка-Сичавка (С 161321), Першотравневе – Вільшанка- Міщанка (С 161304).

Продовжує свою дію введений в 2019 році автобусний маршрут, який з’єднує населені пукти сільської ради з с. Першотравневе. Транспортне сполучення в Першотравневій сільській раді між населеними пунктами громади та з районним/обласним центром – автобусне; наявність громадського транспорту та потреби у покращенні – є потреба в налагоджені сполучення населених пунктів з центром ОТГ. Функціонує також рейсовий автобусний маршрут с.Визирка –АВ «Привоз». 

Визирська сільська рада розробила проект транспортного забезпечення Визирської об’єднаної територіальної громади та транспортне сполучення всіх населених пунктів громади. Для запровадження в селі Визирка системи Інтернет проведено по вулицям села оптоволоконний кабель та укладені  договори з населенням про підключення до системи Інтернет та також підключено кабельне телебачення. На території Визирської сільської громади надають послуги наступні інтернет-провайдери: «Весттелеком», «Бріз», «Ліман – ТВ».

Фото без опису

У 2020 році на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої  інфраструктури  (18 об'єктів) за рахунок  коштів місцевого бюджету направлено кошти  в розмірі більше 22 мільйонів гривень, зокрема на:

  • будівництво тротуарної доріжки по вул. Шевченка с. Першотравневе – 1,47 млн. грн.;
  • капітальний ремонт дорожнього покриття в с.Любопіль, с.Першотравневе, с.Визирка, с.Зоря Труда – біля 4,6 млн. грн.;
  • розробку проектно – кошторисної документації на будівництво тротуарної доріжки по вул. 51 Перекопської Дивізії в селі Визирка;
  • поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення під’їзд до с.Любопіль -5,9 млн. грн.;
  • поточний дрібний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення «Першотравневе-Визирка» - 3,16 млн. грн.;
  • на поточний ремонт дорожнього покриття громади та інше утримання.

Також спрямовано кошти на виготовлення у цифровій формі топографічної основи із застосуванням геоінформаційних технологій та розроблення генеральних планів та планів зонування території с. Першотравневе, с.Міщанка та с. Нова Вільшанка.

Житлово-комунальне господарство

Протягом 2020 року  позначилася стійка тенденція до покращання ситуації у сфері надання житлово-комунальних послуг та санітарного стану сіл Визирської територіальної громади. Основні зусилля сільської  ради у сфері житлово-комунального господарства та благоустрою громади у звітному періоді були спрямовані на:

Фото без опису

  • капітальний ремонт мереж вуличного  освітлення по вулицям с. Першотравневе, с.Порт, с.Зоря Труд, с.Любопіль, с.Визирка, с. Міщанка, с. Нова Вільшанка та будівництво мереж вуличного освітлення вздовж автомобільної дороги загального користування місцевого значення – біля 10 мільйонів грн.;

Фото без опису

  • розробка проектно – кошторисної документації по  об’єкту "Будівництво госпобутової каналізації  та  каналізаційних очисних  споруд в селі Визирка – 1,2 млн. грн.;
  • розробка проектної документації по об’єкту "Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з басейном в селі Визирка» - 633 тис. грн.;
  • розроблення ескізного проекту з будівництва об’єкту благоустрою "Парку культури , спорту  та відпочинку в с. Визирка» - 102,5 тис. грн.;
  • придбання обладнання та предметів довгострокового користування (сіті-лайт, вуличні лавки, дитячий ігровий комплекс, спортивне обладнання) -726 тис. грн.;

На території Визирської сільської територіальної громади контроль та забезпечення технічного догляду і ремонт за водопровідними магістралями здійснює КП «Визирське джерело». Вода подається  споживачам  через розгалужену систему водоводів, вуличних  та  дворових мереж,  які забезпечуються   центральним  водопостачанням ТОВ «Інфоксводоканал», а також артезіанськими  свердловинами башт Рожновського.

КП «Визирське джерело»  асенізаторською  машиною  МАЗ-4371  надає послуги з  вивозу госппобутових стоків від приватного сектору та підприємств. Також надає транспортні послуги (покос трави  трактором МТЗ з навісною роторною  косаркою; дискування земельних ділянок трактором МТЗ з бороною дисковою; фрезування ділянок  мотоблоком; прибирання територій промислових підприємств щіточним  обладнанням на базі трактора МТЗ).

Хочу відмітити, що в сфері благоустрою населених пунктів громади виконані наступні роботи:

  • капітальний ремонт центральної площі прилеглої території до будинку культури з благоустроєм території по вул. Суворова в селі Любопіль – 468,5 тис. грн.;
  • капітальний ремонт частини паркової зони по вул. Дунаєва в с.Першотравневе – 792,9 тис. грн.;
  • капітальний ремонт пам’ятника Суворову в с.Любопіль – 49,9 тис. грн.;
  • капітальний ремонт (благоустрій) частини центральної площі з улаштуванням капельного поливу з кранами та озелененням території в с. Визирка – 300,0 тис. грн.

Всього протягом 2020 року, у відповідності до Плану  соціально-економічного розвитку Визирської сільської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки, було виконано  робіт та послуг по 64 проектах на загальну суму біля 85 млн. грн.

Фото без опису

Приємно відзначити, що проведена робота була й відповідно оцінена. Так село Визирка  здобуло перемогу у номінації "Кращий населений пункт" серед сільських об’єднаних територіальних громад Одеської області. Про це стало відомо під час підсумкового засідання обласної конкурсної комісії з проведення обласного конкурсу «Сільські, селищні ради та об’єднані територіальні громади найкращого благоустрою у 2020 році», яке відбулося наприкінці вересня 2020 року. А 23 листопада відбулася церемонія нагородження переможців. За диплом I ступеня с. Визирка отримала 300 тисяч гривень на соціально-економічний розвиток.

Шановні мешканці громади!

Узагальнюючи зроблене за звітний період, хочу зауважити,що сьогоднішній результат роботи – це колективна праця кожного депутата, кожної постійної комісії, сесійна робота, діяльність виконавчого комітету та апарату ради і, безумовно, робота кожного мешканця громади.

Основна мета звіту – не тільки проаналізувати діяльність ради за звітний період, а й разом визначитись щодо основних напрямків та пріоритетів  в подальшій роботі.

 Завдяки реформі децентралізації ми створюємо сприятливі умови для праці та проживання жителів громади.

 

Вся робота і моя, як голови, і виконавчого апарату у вас на очах. Я розумію свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний наш практичний крок.  

Я вдячний усім, хто допомагав сільській раді в цей нелегкий період розвитку практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями.

Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею та благо наших мешканців і переконаний, що тільки спільними зусиллями ми зможемо створити та розбудувати процвітаючу громаду.

З великим задоволенням буду приймати від Вас поради, пропозиції, Ваше бачення у подальшій роботі сільської ради.

Миру та порозуміння нам усім у Великій родині Визирської територіальної громади!

 

 

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь