Визирська громада

Одеська область, Одеський район

Зміни щодо виплати пенсії з 01 вересня 2021

Дата: 14.05.2021 10:09
Кількість переглядів: 606

Кабінетом Міністрів України від 29.03.2021 прийнято постанову № 277 "Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України" (далі — постанова № 277), яка набрала чинності з 01.04.2021.

Відповідно до пункту 2 постанови № 277 Пенсійним фондом України до 01.09.2021 буде проведено конкурс для вибору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсії здійснюватиме АТ "Укрпошта".

За місцем фактичного проживання з 01 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

  1. особи з інвалідністю І групи;
  2. особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  3. особи, які досягай 80-річного віку;
  4. одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи вищезазначених категорій будуть отримувати пенсії та грошові допомоги за власним вибором: або через організацію, вибрану на конкурсі, бо через обраний самостійно банк з числа уповноважених. Оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги одержувачам проводиться органами Пенсійного фонду України, органами соціального захисту населення шляхом відшкодування уповноваженому банку вартості таких послуг у розмірі, передбаченому договором. Для інших одержувачів оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги проводиться одержувачами самостійно в розмірі, обумовленому договором між уповноваженим банком та одержувачем.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ "Укрпошта" або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсії.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 01.09.2021 буде здіснюватись через поточний рахунок АТ "Ощадбанк", який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано.

Отримувачі пенсій можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Таким чином, до 15.08.2021 громадянам, які отримують пенсію через АТ "Укрпошта" необхідно звернутись до будь-якої банківської установи щодо відкриття рахунку для подальшої виплати пенсії.

Заява може бути передана до органів Пенсійного фонду України через уповноваженого працівника банку або надати її особисто до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) за місцем проживання (при собі мати оригінали паспорту та номер картки платника податку).

 

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь