EUКраїна безоплатна правова допомога дітям

Дата: 05.10.2021 14:31

Це безоплатно. Це ефективно. Це діє по всій Україні.

Кожна дитина має право на захист своїх інтересів, безпеку та повагу до себе. Кожна дитина має право на отримання безоплатної правової допомоги від держави. Такі принципи визначені міжнародними та європейськими актами, виконувати які зобов’язалася Україна.

І не важливо, хто ці права порушує. Чи то батьки, які проявляють жорстокість до дитини. Чи то вихователі, які ставляться до неї як до «підлеглого». Чи то однокласники, які «булять» слабшого однолітка. Незалежно від випадку, так чинять, коли відчувають власну безкарність.

Безкарності не буде. За 5 років, що існує система безоплатної правової допомоги, з 2015 по 2020, місцеві центри зареєстрували 10 582 звернення від дітей (осіб до 18 років).

Кількість таких звернень щороку зростає. Не тому, що проблем стає більше. А тому, що діти починають довіряти державній системі й бачать її дієвість.

Три базові факти, які потрібно знати про систему безоплатної правової допомоги дітям:

КОЖНА дитина може отримати у відповідному Центрі правову консультацію чи роз’яснення, як їй краще діяти

БЕЗОПЛАТНУ консультацію можна отримати телефоном або онлайн. Деталі на сайті https://www.legalaid.gov.ua

ДЕРЖАВА ПРИЗНАЧИТЬ АДВОКАТА й оплатить його послуги, якщо виникне потреба представляти інтереси дитини у суді

Права людини починаються з прав дитини. Довіра до державних органів з’являється тоді, коли ми бачимо, що вони дійсно здатні розв'язувати суспільні проблеми. Адже держава – не люди у «високих кабінетах», а ми, її громадяни. І це – по-справжньому європейський світогляд.

Це – євроінтеграція!????????????????

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС
Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції
Міністерство юстиції України