Обов’язок роботодавця - виплата заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімуму

Дата: 13.01.2022 08:58

Визирська сільська рада повідомляє:      Фото без опису

Держава гарантує найманим працівникам виплату заробітної плати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.

Розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом України про Державний бюджет на відповідний рік.

З 1 грудня  2022 року мінімальна зарплата складає: у місячному розмірі – 6 500 грн; у погодинному розмірі − 39,26 гривень.

З  1 жовтня 2022 року  показник мінімальної заробітної плати  зросте до 6700 грн.

Ця законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичними особами, так і фізичними особами – підприємцями, які є роботодавцями. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність. Зокрема, фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці складає 10 мінімальних зарплат .

Нагадаємо: мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт), що є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.