Визирська громада

Одеська область, Одеський район

Робочі та вихідні дні в червні 2022 року у період дії воєнного стану

Дата: 02.06.2022 11:56
Кількість переглядів: 155

Відповідно до положень ст. 73  Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) у 2022 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у святкові дні і дні релігійних свят, зокрема, у червні 2022 року:

          - Трійця – один день - 12 червня (неділя);

          - День Конституції України – 28 червня (вівторок).

Фото без опису

За ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Тобто, 13 червня  (понеділок) мав би бути неробочим днем (перенесення вихідного з 12.06.2022).

Відповідно до ч. 1 ст.  53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Тобто, робочий час 27 червня (понеділок, напередодні свята – Дня Конституції України 28 червня) мав би скорочуватися на один час.

При шестиденному робочому тижні з вихідним у неділю робочий час 11 червня (напередодні неробочого дня 12 червня – Трійця) мав би скорочуватися на один час.

У випадку, коли офіційне свято припадає на вихідний день, вихідний день переноситься на понеділок. Тобто, 13 червня мав би бути вихідним (перенесення вихідного з 12 червня - Трійці).

Так було до кінця березня 2022 року.

Однак  Законом України від 15.03.2022 №2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон №2136) з 24 березня встановлено додаткові правила у період дії воєнного стану.

Так, ч. 6 ст. 6 Закону №2136 встановлено наступне спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми ст. 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), ч. 1 ст. 65ч. ч. 3 – 5 ст. 67 та ст. ст. 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України».

Напередодні свята (28 червня  - День Конституції України, вівторок) у понеділок 27 червня, тривалість роботи не буде скорочуватися на 1 годину.

Напередодні неробочого дня (12 червня - Трійця, неділя) у суботу 11 червня  при шестиденному робочому тижні тривалість роботи не буде скорочуватися на 1 годину.

Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136, у період дії  воєнного стану 28 червня вівторок - День Конституції України, 13 червня будут звичайними робочими днями, робота в які оплачується у звичайному порядку.

              Таким чином, у червні 2022 року загалом буде:

-             календарних днів – 30;

-             робочих днів:

              - при п’ятиденному робочому тижні з понеділка по п’ятницю з 8-                        

              годинним робочим днем – 22;         

              - розрахункова норма робочого часу на червень — 176 годин;

              - вихідних – 8;

              - при шестиденному робочому тижні із вихідним у неділю – 26;                                                                     

              - розрахункова норма робочого часу — 174 години;

             - вихідних – 4;

-            напередодні святкових (скорочені на 1 годину) – немає.

Тобто, при п’ятиденному та шестиденному робочому тижні зміниться розрахункова норма робочого часу на червень.

Якщо роботодавцем відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2021 №1004-р «Про перенесення робочих днів у 2022 році» приймалося рішення про перенесення для працівників, які працюють за п’ятиденним робочим тижнем із двома вихідними днями в суботу й неділю, робочого дня з понеділка 27 червня 2022 р. на суботу 02 липня 2022 р., то слід скасувати відповідний наказ.

Задля доведення до працівників режим роботи на червень через зміни у законодавстві доцільно видати наказ про організацію роботи у червні 2022 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь