Під керівництвом сільського голови Валерія Стоілакі проведено нараду з представниками Головного управління Держпраці в Одеській області

Дата: 24.10.2022 10:26

У рамках проведення інформаційної кампанії “Виходь на світло!” та з метою надання консультаційної допомоги з питань трудового законодавства та охорони праці головний державний інспектор відділу з питань праці та заробітної плати Управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області  Оксана  Міхно та головний державний інспектору відділу нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері Роман Чорновол відвідали Визирську сільську раду та ТОВ «Кордонське»,  яке на  розташоване на території громади.

Обговорено низку актуальних питань задля  подальшої результативної співпраці. Посадовці наголосили на основних змінах, закріплених Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» , а саме на тому, що змінилося у взаємовідносинах між роботодавцями та найманим персоналом від початку оголошення  воєнного стану.

Так, акцентовано на порядку укладання трудових договорів та на відповідальність за порушення їх умов; на підставах  для звільнення; змін істотних умов праці, нарахування та виплати заробітної плати;  режиму роботи на підприємствах, можливості  дистанційного виконання роботи, надання відпусток і таке інше

Під час зустрічі обговорили питання важливості легального працевлаштування, протидії торгівлі людьми, недопущення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях тергромади. Суб’єктам господарювання, присутнім на заході, надано практично-методичну допомогу та візуальні матеріали-презентації за темою недопущення незадекларованої праці та оптимізації трудових відносин в умовах воєнного стану.

Окрім того, обговорили питання проведення у 2022 році навчання-практикуму для бухгалтерів та працівників кадрових служб підприємств громади з питань дотримання норм трудового права, охорони праці, якісного проведення атестації робочих місць та гігієни праці.