ЯКЩО РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ СПЛАЧУЄ СТРАХОВІ ВНЕСКИ

Дата: 23.11.2022 11:13

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області  нагадує, що  відповідно до ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в страховий стаж для розрахунку пенсії зараховується період, впродовж якого особа підлягає обов'язковому пенсійному страхуванню і за який щомісячно сплачені страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.

Тобто, для того, щоб “йшов” страховий стаж, роботодавець повинен сплачувати за працівника, а підприємець також за себе, страхові внески та своєчасно звітувати про це.

Якщо  підприємство і працівник працюють, але роботодавець не сплачує страхові внески, працівник має право:

-    звернутися до роботодавця із письмовою вимогою оплатити ЄСВ;

- поскаржитися на роботодавця до податкових органів та територіальних органів Держпраці;

- звернутися до поліції з заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212-1 КК України;

- подати цивільний позов до суду про визнання бездіяльності роботодавця протиправною та зобов'язання нарахувати та сплатити страхові внески.

Роботодавці!  Правильно та вчасно сплачений ЄСВ  - це зарахований страховий стаж.  Будьте  відповідальними.