ЛІКАРНЯНІ, ДЕКРЕТНІ ТА СТРАХОВІ ВИПЛАТИ ПО-НОВОМУ

Дата: 10.01.2023 10:41

Головне  управління  Пенсійного  фонду  України  в  Одеській  області  нагадує,  що  з  01.01.2023  набрав  чинності  Закон України від 21.09.2022 № 2620-ІХ, в якому викладено в новій редакції Закон України “Про загальнообов'язкове  державне  соціальне   страхування”    від  23.09.1999   № 1105-ХІV та внесено зміни до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV.

Законом передбачено, що Фонд соціального страхування ліквідується шляхом приєднання до Пенсійного фонду України, до якого переходять всі права та обов'язки ФСС.

Отже, відтепер Пенсійний фонд України виплачуватиме:

-    допомогу по тимчасовій втраті працездатності (“лікарняні”);

-    допомогу по вагітності і пологах (“декретні”);

-    допомогу на поховання застрахованим особам, в т.ч. потерпілим на виробництві;

- одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей.

Попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, розміри цих виплат для громадян зберігаються, а розмір деяких — навіть збільшується.

Для вирішення питань, що стосуються вказаних виплат, рекомендуємо користуватись особистим кабінетом на вебпорталі Пенсійного фонду України або звертатись  до спеціалістів будь-якого сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.