Особам, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин

Дата: 18.04.2023 13:20

Серед пріоритетних питань Держпродспоживслужби є забезпечення епізоотичного благополуччя, безпечності харчових продуктів для населення та розширення міжнародних ринків збуту. Дієвим механізмом простежуваності за обігом сільськогосподарських тварин та продукції тваринного походження в Україні є сучасна система ідентифікації тварин, а саме Єдиний державний реєстр тварин.

Абзацем 2 статті 4 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» визначено, що об'єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини, у тому числі, велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.

Статтею 3 регламентовано, що дія цього Закону поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин.

Згідно статті 5 усі особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов'язані:
- подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
- ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
- вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, усіх переміщень тварин між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж тварин;
- зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення її з господарства;
- здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами;
- подавати дані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочихднів з дати таких дій або подій;
- проводитизабій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин.

Для реєстрації тварин, що утримуються або розводяться у межах певного господарства, фізичній особі треба звернутись до державної лікарні ветеринарної медицини за місцем утримання тварини. Зазначаємо, що за порушення вимог законодавства «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», статтею 107-2 Кодексу України «Про адміністративні порушення», передбачена відповідальність у вигляді штрафу.