Споживачам та операторам ринку щодо повідомлення RASFF № 2023.3843-fup8 про імпортування з Польщі імовірно невідповідного харчового продукту

Дата: 14.07.2023 16:01

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшло повідомлення від 30 червня 2023 року № 2023.3843-fup8 стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту L-альфа- гліцерилфосфорилхолін (альфа-GPC) у харчовій добавці, що експортувалась з Польщі (виробник: Fitness Authority Sp. z o.o., Otomin) до України (отримувач: UA FITONE DISTRIBUTION, вул. Ярмаркова 1, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600) (додається).
Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров’ю споживача (Новітній харчовий продукт чи інгредієнт - харчовий продукт чи інгредієнт, який суттєво відрізняється від звичайних харчових продуктів або
інгредієнтів, що присутні на ринку, який повинен бути оцінений з точки зору його впливу на здоров’я споживача. Забороняється обіг новітнього харчового продукту чи інгредієнта за відсутності державної реєстрації, проведеної
центральним органом виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я ).
Статтею 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку (суб’єкти господарювання) зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та негайно письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживача.

На території Одеської області потужності підприємства-імпортера не зареєстровані.

Враховуючи можливість реалізації цієї продукції на території Визирської громади, звертаємось  до споживачів та операторів ринку про необхідність вилучення (відкликання) вказаного невідповідного харчового продукту.