УМОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ПРАВА НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ

Дата: 31.07.2023 14:01

Головне  управління  Пенсійного  фонду  України  в  Одеській  області  нагадує,  що згідно п. 1 ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»  умовами призначення  пенсії за віком є досягнення особою 60 років  та  наявність необхідного страхового стажу.  Вимоги до страхового стажу зростатимуть з кожним роком.  У  2023 році вийти на пенсію при досягненні пенсійного віку зможуть лише ті, хто сплачував внески не менше 30 років.

Ті працівники, хто не зможе набрати таку кількість років страхового стажу, зможуть піти на заслужений відпочинок лише в 63 роки, якщо набули від 20 до 30 років стажу.

Якщо не набирається і цього стажу, працівник матиме право на пенсію в 65 років. Для цього потрібно мати не менше 15 років страхового стажу.

З цих умов для кожного громадянина важливо володіти інформацією про наявний страховий стаж. Перевірити свій стаж можливо на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України або в мобільному додатку “Дія” у розділі “Послуги”.