ПАМ’ЯТКА безпечного користування газом в побуті

Дата: 17.08.2023 11:50

Користуючись газовими приладами, необхідно:

– відкривати кватиру на час роботи газових приладів;

– перевіряти наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах та у разі її відсутності повідомляти про це будинкоутримувачів та газову службу;

– слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

– не закривати решітку вентиляційного каналу, не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

– після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на газових приладах і перед ними.

При виявленні запаху газу необхідно припинити користування газовим приладом, перекрити газові крани, провітрити приміщення та викликати аварійну газову службу за тел.: «104». Категорично забороняється:

– користуватися газовими приладами із несправною автоматикою безпеки;

– самовільно підключати газові прилади за допомогою несертифікованих гнучких шлангів;

– самостійно встановлювати, переставляти, відключати газові прилади або усувати несправності цих приладів. Усі ремонтні роботи та монтаж газових приладів повинні виконуватися працівниками газової служби;

– користуватися газовими приладами дітям;

– сушити одяг над газовими приладами, це може призвести до пожежі.

Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згоряє газ. При повному згорянні полум’я повинно бути синього або фіолетового кольору, жовте полум’я – це ознака неповного згоряння газу.