ОСОБИ ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ЧИСЛА ВПО ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНО МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ОЗДОРОВЧІ ПОСЛУГИ В САНАТОРІЯХ ТРУСКАВЦЯ ТА МИРГОРОДА

Дата: 14.09.2023 10:25

Міністерство соціальної політики України проводить експериментальний проєкт для людей які перебувають у складних життєвих обставинах.

Міністерство соціальної політики України з 1 січня 2023 по 31 грудня 2024 року проводить експериментальний проєкт з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Учасниками експериментального проєкту — надавачами послуг є Спеціалізований Трускавецький санаторій «Батьківщина» та Спеціалізований Миргородський санаторій «Слава».

В межах експериментального проєкту надаватимуться такі соціальні послуги:

• надання притулку (тривалість надання послуги одній особі — не більш як шість місяців);
  • підтримане проживання;
  • догляд стаціонарний (не більш як 50 особам).
  • Крім того, може надаватися соціальна послуга соціальної адаптації.

Право на отримання соціальних послуг у межах реалізації проєкту мають особи похилого віку, особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, в тому числі під час обов’язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та інформація про яке підтверджується відомостями Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (далі — отримувачі послуг).

Для отримання соціальних послуг необхідно звернутися особа, яка їх потребує, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за своїм задекларованим місцем проживання (перебування)/за місцем свого звернення незалежно від її задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) заяву про надання соціальних послуг (далі — заява).

Документи, які необхідно подати:

• заява;
  • для громадян України — паспорт громадянина України/паспорт або інший документ, який посвідчує особу (е-паспорт громадянина України для виїзду за кордон/е- документ, посвідчення про взяття на облік бездомної особи);
  • для іноземців та осіб без громадянства — довідка про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту/посвідчення біженця/паспортний документ іноземця та посвідка на тимчасове проживання або посвідка на постійне проживання;
  • картка платника податків, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків, внесені до паспорта громадянина України;
  • копія довідки ВПО;
  • копія довідки МСЕК;
  • довідка ЛКК;
  • висновок про стан здоровʼя особи (для соціальних послуг;
  • копія рішень суду;
  • інші необхідні документи, враховуючи пільгову категорію населення.

Умовою надання соціальних послуг є наявність довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.