Щодо перейменування села Першотравневе

Дата: 29.12.2023 10:28

Фото без описуГромадське обговорення відбувається на виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Відповідно до Переліку населених пунктів, назви яких містять російську імперську символіку, підготовленого Українським Інститутом Національної Пам’яті, у Визирській сільській територіальній громаді Одеського району Одеської області зазначена назва населеного пункту село Першотравневе, що ідентифікується з «вшануванням» 1 Травня – Міжнародного дня солідарності трудящих, який після встановлення радянської влади є яскравим прикладом масової радянської ідеологічної топонімічної номінації, спрямованої на глорифікацію пролетаріату як гегемона класової боротьби, рушійної сили Жовтневого перевороту 1917 року та майбутньої «світової революції».

Громадське обговорення щодо запропонованих варіантів найменування населеного пункту – села Першотравневе проходить у період з 28 грудня 2023 року по 28 лютого 2024 року включно у наступних формах:

1. У письмовій формі із зазначенням прізвища, імені, по-батькові, адреси місця реєстрації особи, яка їх подає та визначенням однієї із пропонованих назви населеного пункту – села Першотравневе:

- на електронну пошту: vizirkarada@ukr.net

- на поштову адресу: вул. Ставніцера Олексія, 56, с.Визирка,  Одеський район, Одеська область, 67543

2. Шляхом заповнення гугл-форми за посиланням: https://forms.gle/THCGJJV3qTBTux78A

3. Шляхом заповнення паперового опитувальника, який буде розміщено в приміщенні Першотравневого старостинського округу, форма додається.

ПРОТОКОЛ засідання робочої групи щодо перейменування населеного пункту – села Першотравневе Визирської сільської територіальної громади