Підсумки громадського обговорення щодо перейменування села Першотравневе

Дата: 01.03.2024 09:42

Фото без описуПід керівництвом сільського голови Валерія Стоілакі відбулося чергове засідання робочої групи щодо перейменування населенного пункту Першотравневе, на якому було розглянуто підсумки проведення громадського обговорення стосовно вибору нового варіанту назви.

За результатами роботи комісії було запропоновано взяти до відома підсумки громадського обговорення, доручити виконанавчому комітету сільської ради підготувати відповідний проєкт рішення та винести його на сесію Визирської сільської ради.

Фото без описуФото без опису

На виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» від 21.03.2023 № 3005-ІХ, відповідно до Плану організації  підготовки проєктів актів та виконання інших завдань, необхідних для забезпечення його реалізації, затвердженого дорученням Прем’єр-міністра України від 07.06.2023 № 12506/1/1-23, Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам прав власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Закону України «Про географічні назви», з метою зменшення інформаційного та культурологічного впливу російського наративу, усунення об’єктів топоніміки, які стосуються російської та радянської історії та культури, у відповідності до розпорядження Визирського сільського голови від 29.11.2023 року №214/2023-ОД «Про створення робочої групи щодо перейменування населеного пункту – села Першотравневе Визирської сільської територіальної громади» в період з 28 грудня 2023 року по 29 лютого 2024 року включно проводилося громадське обговорення щодо визначення нового варіанту назви   населеного пункту -  села Першотравневе.

Всього в обговоренні взяло участь 315 осіб (онлайн опитування – 199 осіб, звернення на сайт громади – 1 особа, письмове опитування  115 осіб).

Із них: жителів села Першотравневе – 298 осіб, жителів інших населених пунктів Визирської громади – 15, жителів інших громад Одеського району – 2.

На розгляд виносилися 3 варіанти нової назви населеного пункту – села Першотравневе:

- Причорноморське,  Приодеське,  Спиридонівка.

За результатами громадського обговорення визначено наступне:

За варіант назви «Причорноморське» - 159 осіб.

За варіант назви «Приодеське» - 89 осіб.

За варіант назви «Спиридонівка» - 67 осіб.

За результатами опитування, більшість осіб, яка взяла участь в опитуванні, підтримала варіант назви «Причорноморське».

завантажити Протокол засідання робочої групи щодо перейменування населенного пункту - Першотравневе Одеського району Одеської області