Безбар’єрна «Укрзалізниця»: компанія провела екскурсію столичним вокзалом і презентувала майбутні проєкти
«Укрзалізниця» провела екскурсію Центральним залізничним вокзалом Києва для ветеранів, представників громадських організацій, медичних хабів, державного сектору та ЗМІ. Під час заходу компанія, що є учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів», показала вже запроваджені у напрямку доступності зміни та презентувала майбутні оновлення, передбачені Стратегією безбар’єрності «Укрзалізниці» до 2030 року.
Зокрема вже наступного року має з’явитися перший вагон для групових перевезень пасажирів, які користуються кріслом колісним. Він розрахований на 4 розширених купе: у кожному з комфортом розмістяться двоє людей з інвалідністю, для яких встановлені спальні дивани зі зміною куту нахилу та фіксацією тіла, і двоє супроводжуючих – для них передбачені звичайні спальні місця.
Вагон матиме збільшений простір, пандус, а також вхідну групу, тамбур і вбиральню, адаптовані для зручного пересування на кріслі колісному. Освітлення регулюватиметься пультом, електронні табло дублюватимуться шрифтом Брайля. Також передбачені кнопка для виклику провідника та пристрій гучномовного зв’язку.
Із нещодавно реалізованих проєктів – інтерактивна Мапа безбарʼєрності вокзалів України, яку «Укрзалізниця» створила разом із «ЛУН Місто». На ній зібрана інформація про елементи безбар’єрності 12 вокзалів: у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Сумах, Івано-Франківську, Полтаві, Запоріжжі, Ужгороді, Рівному та Вінниці. Згодом міста будуть додаватись.
Мапа ретельно описує рівень доступності маршрутів – від входу у будівлю вокзалу до потягу на колію. А 3D-моделі дозволять заздалегідь уважно роздивитися вхідну групу та краще зорієнтуватися на місці.
Знайти посилання на мапу можна й в оновленому мобільному застосунку, який «Укрзалізниця» у партнерстві з Mastercard – ще однією компанією-учасницею спільноти «Бізнес без бар’єрів» – адаптувала для користувачів з порушеннями зору. В інтерактивних майданчиках були збільшені клікабельні зони, оптимізована контрастність інтерфейсу, додана темна тема, а текст не втрачає чіткості та верстки при його збільшенні в налаштуваннях гаджета.
Також відтепер з усіма елементами інтерфейсу застосунку можна взаємодіяти за допомогою голосового керування. Для цього всі кнопки, перемикачі, текстові поля тощо були доповнені текстовими мітками, що описують їхні функції. А ще програма у процесі оплати озвучить вартість квитка, інформацію про потяг і сповістить, якщо дані введені некоректно.
«Бізнес без бар’єрів» – спільнота компаній, об’єднаних навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», що спрямована на створення рівних можливостей для всіх українців.