Компенсація ЄСВ за новостворені робочі місця від служби зайнятості
Що таке єдиний соціальний внесок? Хто має право на компенсацію? Які умови отримання компенсації? Давайте розберемо детальніше.
Отже, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — обов’язковий платіж роботодавця за найманого працівника до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Компенсація – відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого ЄСВ, сплаченого за працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце.
Хто має право на отримання компенсації зі сплати ЄСВ:
– роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують, на них осіб соціально незахищених категорій (діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; особи, звільнені після відбуття покарання, або примусового лікування; молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, і яка вперше приймається на роботу; особи передпенсійного віку, інваліди, які не досягли пенсійного віку; один з батьків має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років; утримує без одного з подружжя до 14 років або дитину з інвалідністю; учасники бойових дій; особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям) за направленням служби зайнятості.
– суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця створені у пріоритетних видах економічної діяльності (сільськогосподарська галузь, будівництво, переробна промисловість, лісопильне та стругальне виробництво, виробництво одягу, меблів, торгівля, транспорт, охорона здоров’я тощо).
Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування!
Умови отримання компенсації:
– підприємство не повинно бути банкрутом;
– підприємство не повинно бути створено у наслідок ліквідації, реорганізації;
– підприємство не повинно мати заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску;
– створення нового робочого місця;
– працевлаштування має відбуватись за сприяння служби зайнятості.
Після працевлаштування особи, з виконанням всіх вищевказаних вимог, роботодавець протягом 2 місяців має право звернутись до центру зайнятості з заявою про компенсацію. А також надає довідку встановленого зразка згідно з Порядком від 15.03.2013 року №347 (зі змінами).
Повну інформацію можна отримати у Лиманській районній філії Одеського обласного центру зайнятості, за адресою: Одеська обл., Лиманський р-н., смт.Доброслав, пр-т. 40-річчя Визволення, 4-А, телефон для довідок (04855) 9-19-79.