Як отримати безоплатні ліки у разі хвороб дихальних шляхів

Дата: 25.01.2023 14:42

Препарати у разі бронхіальної астми та хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів включені в програму "Доступні ліки".

Це означає, що українці з такими діагнозами можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою.

Для цього необхідно:

● Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

● Лікар випише електронний або паперовий рецепт на основі обстежень та діагнозу.

● З рецептом треба звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність у аптеки договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою "Доступні ліки".

● Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину.

Важливо! Термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.