Мобільна бригада паліативної допомоги та реабілітації
Паліативна допомога – це не просто знеболення, а повноцінний вид медичної допомоги, який включає спостереження за пацієнтом, турботу про його психологічний стан, правильне харчування, необхідні аналізи та обстеження, реабілітацію.
Паліативна допомога - це підхід, який покращує якість життя пацієнтів (дорослих і дітей) та їх сімей, які стикаються з проблемами, пов'язаними з небезпечною для життя хворобою. Це запобігає та полегшує страждання шляхом раннього виявлення, правильної оцінки та лікування болю та інших проблем.
Послуги, які можуть надавати спеціалісти в рамках паліативної допомоги:
- Складання плану спостереження, оцінка соматичного та психоемоційного стану;
- Запобігання та лікування хронічного больового синдрому;
- Проведення ряду лабораторних досліджень, а також забір матеріалів для проведення інших аналізів і транспортування їх до лабораторного центру;
- Отримання необхідного інструментального обстеження(електрокардіографія,узд та ін.)
- Забезпечення кисневої підтримку та засоби для мобільності;
- Консультування психолога та духовника;
За офіційною інформацією 48 людей, які проживають на території Визирської СТГ потребують паліативної допомоги, мають хронічні захворювання, такі як особи з синдромом хронічного болю 5 осіб, пацієнти з наслідками перенесеного гострого порушення кровообігу 6 осіб, інваліди 1 групи, в тому числі діти-4 особи, онкологія- 5 осіб, а також люди, які потребують стороннього догляду та спеціалістів мобільної бригади- 28 осіб .
Пацієнти з багатьма іншими станами можуть потребувати паліативної допомоги, включаючи ниркову недостатність, хронічну хворобу печінки, ревматоїдний артрит, неврологічні захворювання, деменцію, вроджені аномалії та стійкий до лікарських засобів туберкульоз. У дітей може бути висока частота вроджених аномалій та генетичних станів, а смертність найвища в неонатальний період.
Перелік заходів проєкту:
- Придбання автомобілю паліативної допомоги ;
- Придбання обладнання для інструментального дослідження : електрокардіографія, , ,дефіблірятор ,рентгенологія;
- Придбання колісних крісел, ходунків, палиць;
- Програма навчання догляду за паліативними хворими відносно характеру хвороби.
Переваги для спільноти:
Переваги для спільноти від реалізації проєкту полягають у забезпеченні максимально комфортного життя хворих, їх соціалізацію, що загалом підвищить якість надання послуг в громаді. Навчання родича або доглядальника правильному догляду за важкохворим забезпечить спрощення надання першочергової допомоги та ефективності лікування.
Термін реалізації проекту: 3 місяців
Обсяг фінансування: приб 2.5 млн грн.