Мобільна бригада паліативної допомоги та реабілітації

Дата: 29.08.2023 16:46

Паліативна допомога – це не просто знеболення, а повноцінний вид медичної допомоги, який включає спостереження за пацієнтом, турботу про його психологічний стан, правильне харчування, необхідні аналізи та обстеження, реабілітацію.

Паліативна допомога - це підхід, який покращує якість життя пацієнтів (дорослих і дітей) та їх сімей, які стикаються з проблемами, пов'язаними з небезпечною для життя хворобою. Це запобігає та полегшує страждання шляхом раннього виявлення, правильної оцінки та лікування болю та інших проблем.

Послуги, які можуть надавати спеціалісти в рамках паліативної допомоги:

• Складання плану спостереження, оцінка соматичного та  психоемоційного стану;
  • Запобігання та лікування хронічного больового синдрому;
  • Проведення ряду лабораторних досліджень, а також забір матеріалів для проведення інших аналізів і транспортування їх до лабораторного центру;
  • Отримання необхідного інструментального обстеження(електрокардіографія,узд та ін.)
  • Забезпечення  кисневої підтримку та засоби для мобільності;
  • Консультування психолога та духовника;

За офіційною інформацією 48 людей, які проживають на території Визирської СТГ потребують паліативної допомоги, мають хронічні захворювання, такі як особи з синдромом хронічного болю 5 осіб, пацієнти з наслідками перенесеного гострого порушення кровообігу 6 осіб, інваліди 1 групи, в тому числі діти-4 особи, онкологія- 5 осіб, а також люди, які потребують стороннього догляду та спеціалістів мобільної бригади- 28 осіб .

Пацієнти з багатьма іншими станами можуть потребувати паліативної допомоги, включаючи ниркову недостатність, хронічну хворобу печінки, ревматоїдний артрит, неврологічні захворювання, деменцію, вроджені аномалії та стійкий до лікарських засобів туберкульоз. У дітей може бути висока частота вроджених аномалій та генетичних станів, а смертність найвища в неонатальний період.

Перелік заходів проєкту:

• Придбання автомобілю паліативної допомоги ;
  • Придбання обладнання для інструментального дослідження : електрокардіографія, , ,дефіблірятор ,рентгенологія;
  • Придбання колісних крісел, ходунків, палиць;
  • Програма навчання догляду за паліативними хворими відносно характеру хвороби.

Переваги для спільноти:

Переваги для спільноти від реалізації проєкту полягають у  забезпеченні максимально комфортного  життя хворих, їх соціалізацію, що загалом підвищить якість надання послуг в громаді. Навчання родича або доглядальника правильному догляду за важкохворим забезпечить спрощення надання першочергової допомоги та ефективності лікування.

Термін реалізації проекту: 3 місяців

Обсяг фінансування:  приб 2.5 млн грн.