Інформація щодо протидії ейджизму

Дата: 14.08.2024 11:35

У 25 – рано. Для відповідальної посади потрібен кваліфікований спеціаліст із серйозним практичним досвідом.

У 50 – пізно. Життєво-професійного досвіду набралося стільки, що він тисне на плечі та начебто заважає сприймати нововведення.

Як результат – обом кандидатам різного віку у працевлаштуванні відмовляють. Що робити? Насамперед, усвідомити 3 речі:

1️⃣Обидва приклади – це ейджизм, тобто дискримінація людини на підставі її віку. Це не тільки про роботу, це про будь-яку сферу життя.

2️⃣Зіткнутися з ейджизмом можна і у 30–35 років, хоча цей вік зазвичай не зараховують до «групи ризику».

3️⃣Ейджизм в Україні – заборонений. Закони треба знати, а свої права відстоювати.

Згідно з опитуванням Work.ua, з п’яти респондентів – четверо мають досвід з дискримінацією через вік. А з упередженим ставленням так чи інакше стикалися 78% учасників дослідження.

Інструкції на випадок різних ситуацій зібрані на порталі «Дія. Безбар’єрність у розділі» «Шукачам роботи». А корисна інформація щодо протидії ейджизму – у першому коментарі, як-от 👇🏻

📍Як відстояти свої права? Чому важливо не соромитися, не боятися розголосу і куди звертатися зі скаргою

📍Як збільшити шанси на працевлаштування? Що написати у супровідному листі та які досягнення підкреслити

📍Які українські компанії протидіють ейджизму? Зокрема, проводять ініціативи для людей старшого віку та студентів

ℹ️«Дія. Безбарʼєрність» створено у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар'єрів» спільно з Міністерство цифрової трансформації України за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, а також Уряду Швеції. Аналітичну підтримку надавала громадська організація Безбар'єрність.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree